كشور تایلند


تایلند با نام رسمی پادشاهی تایلند و نام سابق سیام، کشوری در شبه‌جزیره هندوچین است که در جنوب شرقی آسیا قرار دارد . تایلند دارای مناظری چشم گیر و سواحل گرمسیری با جزایر مرجانی منحصر به فرد است . شن های نرم و سفید ، نخل های ریشه دار و سر به فلک کشیده، آبهای لاجوردی و شگفتی های بیشمار طبیعی همه قسمتی از این کشور با شکوه را فراگرفته است . معروف ترین نقاط تایلند شامل پوکت ، کوه سامویی ، پاتایا و بانکوک می باشد . تایلند همیشه از شرق آسیا با فرهنگ ها و ملیت های مختلف ، مهاجر دارد . شایان ذکر است که مساحت تقریبی تایلند معادل 510000 کیلومتر مربع است .    
    
پایتخت تایلند بانکوک

بانكوك كه در لغت به معنای شهر فرشته هاست در سال 1782 به فرمان شاه راماي اول به عنوان پايتخت انتخاب گشت و اكنون با گذشت بيش از دو قرن، به كلان شهري عظیم تبديل شده است. بانكوك همانند ساير شهرهاي بزرگ و مدرن جهان به داشتن برج های با شکوه ، هتلهاي بسيار مجلل، مراكز خريد و نيز فرودگاهي مدرن و بين المللي شهرت دارد ، ضمن آنكه زيبايي بافت و رسوم سنتي خود را نیز حفظ نموده است.اين شهر تركيبي از جلوه هاي غربي، شرقي و نيز مدرن و باستاني بوده و رونماي آن چهره امروزي به خود گرفته است در حاليكه سنتهاي ديرين، همچنان در زندگي روزمره مردم تجلي دارد. بنابراين صرف نظر از مدرن شدن آن هنوز امتیاز و ارزش خود را از حیث هنرهاي سنتي، معماري، مذهبي و ساير جنبه هاي فرهنگي حفظ كرده است.
       
شهرهای توریستی تایلند
بانکوک

پاتایا

پوکت

سامویی

کرابی

هواهین

چیان مای

   
 
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی تایلند

کاخ بزرگ گرند پالاس                                                                    

بازار شب چیانگ مای

جزیره فی فی                              

کوچانگ

کوتاروتو

آیوثایا

جزایر سیمیلیان

 شبه جزیره کوچک رایلای

خلیج فنگ نگا

کوتائو

   
فرهنگ غذایی مردم تایلند
غذاهای متنوع تایلند به دلیل قرار گرفتن این کشور در میان چین و هند ترکیبی از غذاهای این دو کشور است. غذا در تایلند وعده مشخصی ندارد و معمولا بخارپز شده یا تفت داده می شود. برخی از موادی که در آشپزی تایلندی بسیار رایج هستند عبارتند از: سیر، ‌فلفل قرمز، برگ لیمو، شیر، نارگیل، تمر هندی، زنجبیل، فلفل سیاه، ریحان، زردچوبه، زیره سبز، آب لیمو و سس ماهی و ...    
باید ونباید ها , سوالات متداول در كشور تایلند
مردم تایلند مانند سایر اقوام شرقی خونگرم و مهمانواز بوده  و می توان ارتباط دوستانه ای با ایشان برقرار کرد ؛ برای ایجاد این ارتباط نیاز است آداب معاشرت ، باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی تایلند است را آموخت . مذهب غالب مردم تایلند بودایی بوده اما مذاهب مسلمان و هندو نیز در این کشور به چشم می خورند .    
     
زبان رسمی مردم تایلند
زبان مردم تایلند ، تایلندی می باشد ؛ زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم برگزیده مردم تایلند به شمار رفته اما ، چینی و گویش های محلی وقومی نیز در بین مردم تایلند رواج دارد .    

شماره تلفن های ضروری تایلند

مجری مستقیم تور و بلیط تایلند : 02188505454و02187170

  
 www.gashtonline.com