ترکیه

كشور ترکیه

ترکیه از جمله کشورهای آسیایی ، اروپایی اروپائیست که در اصطلاح به آنان کشورهای اوراسیایی اطلاق می شود . ترکیه در همسایگی کشور ایران و ارمنستان‬‎ در شرق ،  گرجستان در شمالشرقی دریای سیاه در شمال ، دریای مدیترانه درجنوب ، دریای اژه در غرب و دریای مرمره و کشورهای  یونان و  بلغارستان در شمال غربی و کشور های عراق و سوریه در جنوب احاطه شده است .در تور ترکیه همه جذابیتها را در یکجا می توان دید . این کشور دارای شهرها و بنادر توریستی و تجاری مهمی از جمله :آنکارا  ،استانبول ، ازمیر ، آدانا ، بورسا ، ارزروم ، قونیه ، آنتالیا ، آلانیا ، اورفا ، وان،کوش آداسی ، مارماریس ،  بدروم ، کایسری و ... است . موزه ها ، کلسیاها ، کاخها ، مساجد ، بازار و طبیعت زیبای این کشور احساس لذت بخشی در انسان بوجود می آورد . ترکیه پیوندگاه دو قاره ی مهم آسیا و اروپا است . از دیدگاه وسعت ترکیه سی و پنجمین کشور جهان محسوب می شود .

پایتخت ترکیه

آنکارا، پایتخت کشور ترکیه به شمار می رود و ویژگی بارز آن معماری‌های رومی و عثمانی، شعر و موسیقی ، میوه و عسل می باشد .این شهر از معدود شهرهای توسعه‌یافته‌ی جهان است که در کنار ظاهر مدرن و امروزی‌اش ، نشانه‌های سنتی دوران گذشته را نیز حفظ نموده است . ساختمان‌های سنگی، قلعه‌ها و سفره‌های باستان‌شناسی‌ آنکارا شهرت زیادی داشته و شرایط ممتاز بازرگانی و کشاورزی، از آن شهری مدرن ساخته که پذیرای گردشگرانی از گوشه و کنار دنیاست . آنکارا به دلیل ارتفاع از سطح دریا و کوه‌های اطراف ، زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های گرم وخشک دارد . به همین دلیل بهتر است در فصل بهار یا پاییز  به ‌آنکارا سفر کنید.

شهرهای توریستی ترکیه

 آنکارا

استانبول

 آنتالیا

 آلانیا

ازمیر

آدنا

بدروم

کوش آداسی

مارماریس

وان

کایسری

 قونیه

ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی ترکیه

مسجد ایاصوفیه 
کاخ توپکاپی                        

ننگه بسفر

کاخ دولما باغچه

مسجد سلطان احمد

کاخ بیلربی

آکوالند

پاموک کاله

افسوس        

کاپالی چارشی

  

فرهنگ غذایی در ترکیه

فرهنگ غذایی ترکیه بسیار متنوع بوده و بجرآت می توان گفت متنوعترین فرهنگ غذایی در سطح جهان را به خود اختصاص داده اند.

باید ونباید ها , سوالات متداول در كشور ترکیه

مردم ترکیه عموما مهمانواز بوده و با توریستان خارجی برخورد دوستانه ای برقرار می کنند ؛ برای ایجاد این ارتباط ، بهتر است آداب معاشرت و باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی ترکیه است را آموخت . مذهب غالب مردم ترکیه اسلام و گروهی هم پیرو آیین مسیح هستند .

زبان رسمی مردم ترکیه

مردم ترکیه به زبان ترکی صحبت می کنند که در استانهای مختلف مردم با لحجه های متفاوتی از زبان ترکی سخن می گویند .

نقشه ترکیه در گوگل

 

جهت مشاره رایگان در مورد تور ترکیه ، رزرو بلیط هواپیما ترکیه ، رزرو هتل های ترکیه با شماره های 02188505454 و 02187170 تماس حاصل فرمایید

www.gashtonline.com