كشور میانمار

میانمار با نام پیشین بـرمه کشوریست که در آسیای جنوب شرقی واقع شده است . بزرگ‌ترین شهر این کشور رانگون است ولی پایتخت آن شهر نایپیداو می‌باشد. جمعیت میانمار بیش از ۶۰ میلیون نفر، زبان رسمی این کشور برمه‌ای و واحد پول آن کیات است.۶۸ درصد از مردم میانمار از تبار برمه‌ای، ۹ درصد شان، ۷ درصد کارن و بقیه از دیگر اقوام هستند. ۸۹ درصد از مردم میانمار بودایی، ۴ درصد مسیحی، ۴ درصد مسلمان و ۱ درصد نیز پیرو آیین هندو هستند.میانمار از حیث وسعت چهلمین کشور بزرگ جهان و از نظر جمعیت ۲۴امین کشور پرجمعیت دنیاست.میانمار، از مستعمره‌های بریتانیا بود که در سال ۱۹۴۸ به استقلال رسید. از زمان استقلال، این کشور شاهد درگیری‌های درازمدت میان اقوام پرشمار خود بوده و یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های داخلی را به خود دیده‌است.

اطلاعات بیشتر  
پایتخت میانمار

نایپیداو پایتخت کشور میانمار است.به طور رسمی به آن کیت پیای،پیینمانا و کیات پیای نیز گفته می شود.بر اساس قانون اساسی ۲۰۰۸ به دست اتحاد سرزمین های میانمار اداره می گردد.پس از یک کودتای نظامی پایتخت این کشور از شهر یانگون به نایپیداو تغییر کرد .جمعیت این شهر معادل ۹۰۰٬۰۰۰ نفر است.نایپیداو تقریباً در ۳۲۰ کیلومتری شمال یانگون قرار دارد.

اطلاعات بیشتر  
شهرهای توریستی میانمار
یانگون

ماندالای

نایپیداو

باگو

پاتین

مونیا

میک تیلا

اطلاعات بیشتر  
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی میانمار

صخره طلایی

مدرسه تراوادا

بتکده اشوداگان                          

صومعه اشوناندو

گورستان جنگ تاوکیان

کنیسه عیسی میوزمیا

دریاچه لینیا

جزایر سقطره

ماندلی هیل

معبد بودا ماهامونی

                                                                                        

فرهنگ غذایی مردم میانمار

غذای اصلی مردم میانمار شامل برنج، نان ، لبنیات ، سبزیجات و گوشت  مرغ و ماهی ،گوسفند و ... است .

باید و نباید ها ، سوالات متداول در میانمار
مردم میانمار به مهمان نوازی مشهورند و به راحتی می توان ارتباط دوستانه ای با آنها برقرار کرد ، برای ایجاد این ارتباط نیاز است آداب معاشرت ،باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی مردم میانمار است را آموخت . ٪ ۸۹ مردم این کشور پیرو آیین بودا هستند، ٪ ۴ مسیحی، ٪ ۴ مسلمان، ٪۱ روح‌باور و ۲ ٪ معتقد به ادیان دیگر می باشند.   
   
زبان رسمی مردم میانمار
زبان رسمی در این کشورزبان برمه‌ای به عنوان زبان مادری و رسمی است که به زبان تبتی و چینی نزدیکی دارد. خط برمه‌ای نیز متشکل از حروفی دایره‌شکل است.                                                   
نقشه میانمار در گوگل
   
اطلاعات بیشتر  
شماره تلفن های ضروری میانمار

مجری مستقیم تور و بلیط میانمار:02188505454و02187170

وزارت خارجه میانمار

پلیس امنیت

فرودگاه بین‌المللی یانگون

پلیس

 www.gashtonline.com