كشور عمان

سلطان‌نشین عمان کشوری پادشاهیست که در شرق شبه جزیره عربستان قرار دارد . پایتخت این کشور شهر مسقط است. عمان از شرق به دریای عرب و از شمال به دریای عمان محدود می‌شود. این کشور از جنوب با یمن و از غرب با عربستان سعودی و امارت متحده عربی همسایه است. عمان همچنین دارای مرز دریایی با ایران است. قطعهٔ کوچکی از عمان که در قسمت جنوبی تنگه هرمز قرار دارد ، مسندم نام دارد. این قطعه از سرزمین اصلی جدا افتاده است.حکومت این کشور پادشاهی مطلقه است اما پارلمان نیز نقش قانون گذاری و نظارتی اندکی دارد.همانند سایر کشورهای عربی خلیج فارس منبع اصلی درآمد کشور، نفت است. هر چند نسبت به همسایگان، این کشور تولید کننده متوسطی است. کشاورزی و ماهی‌گیری نیز دو منبع مهم درآمد در عمان هستند. منبع جایگزین دیگر گردشگری است.

 

اطلاعات بیشتر  
پایتخت عمان مسقط

مسقط پایتخت کشور پادشاهی عمان و یکی از شهرستانهای استان مسقط است . مسقط ۹۰۰ سال پیش تأسیس شده‌است.پیشه مردم مسقط شامل تجارت، صناعت، نجاری و ماهی گیریست.پیشه‌هایی مانند طلاسازی، نقره سازی و صنایع دستی مسقط نیز شهرت دارد .همچنین ساخت حلوای عمانی (مسقطی) در این منطقه رایج است . صید ماهی نیز در طول ساحل مسقط به چشم می‌خورد و تمام مردم ساحل نشین ماهی گیراند.حکومت عمان یک روستای مدرن برای ماهی گیران در ساحل مسقط بنا نهاده‌ است، این روستا «سداب» نام دارد.

 

 

اطلاعات بیشتر  
شهرهای توریستی عمان
مسقط

سیب

صلاله

مطرح

بوشر

صحار

صحم

اطلاعات بیشتر  
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی عمان

مسجد جامع سطان قابوس

طعمه آل زبیر

موزه نیروهای مسلح سلطان                           

کاخ العالم

کوه اخضر

قلعه بهلا

موزه فرانسه

موزه دروازه مسقط

اپرای سلطنتی مسقط

قلعه نزوی

                                                                                        

فرهنگ غذایی مردم عمان

مردم عمان با قهوه از میهمانان پذیرایی کرده که این روش از سنت های دیرینه مردم این کشور است . مردم مسقط سفره مقدس دانسته و با دست غذا می خورند .

باید و نباید ها , سوالات متداول در عمان
مردم عمان به مهمان نوازی مشهورند و به راحتی می توان ارتباط دوستانه ای با آنها برقرار کرد ، برای ایجاد این ارتباط نیاز است آداب معاشرت ،باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی مردم عمان است را آموخت . مذهب 99 % مردم لبنان اسلام بوده و یک درصد بقیه پیرو آیین هندو هستند .  
   
زبان رسمی مردم عمان
زبان رسمی در کشور عمان عربی بوده و انگلیسی و فارسی نیز در این کشور رواج دارد .  
نقشه عمان در گوگل
   
اطلاعات بیشتر  
شماره تلفن های ضروری عمان

مجری مستقیم تور و بلیط عمان:02188505454و02187170

وزارت خارجه عمان

پلیس امنیت

فرودگاه بین‌المللی مسقط

پلیس

 www.gashtonline.com