كشور عربستان سعودی

پادشاهی عربستان سعودی بزرگترین کشور در غرب آسیاست. این کشور که بخش عمدهٔ شبه جزیرهٔ عربستان را شامل شده است ، از شمال با عراق، اردن و کویت، از سوی شرق با امارات متحدهٔ عربی، قطر و خلیج فارس، از جنوب شرقی با عمان، از سوی جنوب با یمن و از سوی غرب با دریای سرخ همسایه است. جایگاه‌های مهم دینی مسلمانان همچون کعبه، مسجد پیامبر و آرامگاه پیامبر اسلام در این کشور جای دارد.عربستان سعودی با ۲٫۱۴۹ میلیون کیلومتر وسعت ، بزرگترین کشور غرب آسیا و دومین کشور وسیع عرب‌نشین پس از الجزایر است. این کشور بیش از ۲۷ میلیون جمعیت دارد که فقط ۱۶ میلیون آن‌ها شهروند این کشور و بقیه از اتباع خارجی هستند.پادشاهی عربستان سعودی در سال ۱۹۳۲ توسط ملک عبدالعزیز بن سعود پایه‌گذاری شد. عربستان سعودی یک سلطنت مطلقه است. عربستان خود را کشوری اسلامی معرفی می‌کند و به شدت تحت تأثیر وهابیت است. عربستان سعودی کشور محل تولد اسلام است.عربستان سعودی از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان نفت دنیاست و دارای ششمین ذخایر گاز طبیعی جهان است.عربستان سعودی تنها کشوریست که رانندگی زنان را ممنوع کرده است.

اطلاعات بیشتر  
پایتخت عربستان ریاض

ریاض پایتخت کشور عربستان سعودی بوده که در نجد واقع شده و یکی از آبادترین و پررونق‌ترین شهرهای عربستان به شمار می رود . از بارزترین نمادهای کشور عربستان برج المملکة و برج الفیصلیة در این شهر واقع می‌باشند.بیش از ربع قرن پیش به دلیل اتحاد محمدبن سعود اول و محمدبن عبدالوهاب در ریاض، این شهر موقعیت سیاسی و استراتژیک پیدا کرد و بعد از اینکه ملک عبدالعزیز پدر شاهان کنونی عربستان سعودی در این شهر حکومت سعودی کنونی را بنا کرد، ریاض اهمیت بیشتری پیدا کرد. این شهر هم اکنون بالغ بر ۴ میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز سیاسی عربستان محسوب می گردد.

 

اطلاعات بیشتر  
شهرهای توریستی عربستان
ریاض

مکه

مدینه

جده

طائف

دمام

تبوک

اطلاعات بیشتر  
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی عربستان

خانه کعبه

مسجد نبوی

مسجد قبا                           

مسجد ذو قبلتین

مدائن صالح

کوه احد

برج المملکه

برج الفیصلیه

شهر خشتی

شهر سنگی نباتین

                                                                                        

فرهنگ غذایی مردم عربستان

گوشت شتر در بین مردم عربستان سعودی محبوبیت بالایی دارد ، به ویژه بچه شتر که گوشت آن چربی کمی دارد و گوشت آن لذیذتر است . بسیاری از غذاهای این کشور نیز از این گوشت تامین می گردد .

باید و نباید ها , سوالات متداول در عربستان
مردم عربستان مهمان نواز بوده و برای ایجاد این ارتباط با ایشان ، نیاز است آداب معاشرت ، باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی مردم عربستان است را آموخت . مذهب مردم عربستان اسلام بوده و درصد بیشتر آنها پبرو اهل سنت هستند .  
   
زبان رسمی مردم عربستان
زبان رسمی در کشور عربستان سعودی ، عربی است .                              
نقشه عربستان در گوگل
   
اطلاعات بیشتر  
شماره تلفن های ضروری عربستان

مجری مستقیم تور و بلیط عربستان:02188505454و02187170

وزارت خارجه عربستان

پلیس امنیت

فرودگاه بین‌المللی ملک عبدالعزیز

پلیس

 www.gashtonline.com