استانبول
تور استانبول  مهم ترین و پرطرفدار ترین تور کشور ترکیه به شمار می رود که هر ساله برگزار می شود . شهر توریستی استانبول محل اتصال دو قاره بوده که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا قرار دارد . این شهر ساحلی به دلیل قدمت تاریخی از جذابیت زیادی بین گردشگران برخوردار بوده و از بنادر مهم منطقه میباشد ؛ یکی از جاذبه های توریستی استانبول تنگه بسفر است که محل تلاقی دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی است . وقتی با تور استانبول سفر می کنید مجموعه ای از آثار تاریخی و مراکز تجاری و تفریحی را شامل می شود . 

شهر استانبول که بزرگ ترین شهر ترکیه به شمار می رود ، مرکز فرهنگ و اقتصاد کشور شناخته شده و در سال 2010 عنوان شهر فرهنگی اروپا را به خود اختصاص داده است . بندر یا خلیج شاخ طلایی نیز در شهر باستانی استانبول واقع شده است . در ضمن از حیث تعداد توریستان خارجی ، این شهر زیبا رتبه سوم را در جهان کسب کرده است .

مرکز شهر : در این مکان قدیمی که قلب استانبول محسوب می شود ، می توانید خیابان استقلال  و بی اوگلو را در کنار میدان تقسیم بینید . همچنین هتل های زیادی در مجاورت میدان تقسیم و مرکز شهر قرار دارند .
منطقه  سلطان احمد  :جزو مناطق قدیمی استانبول به شمار می رود . اسم این منطقه  از مسجد تاریخی سلطان احمد گرفته شده است . به دلیل رنگ آمیزی داخلی این مسجد به آن  مسجد  کبود نیز  گفته می شود .

منطقه خلیج شاخ طلایی : این خلیج شیپوری شکل یکی از معروفترین خلیج های طبیعی در دنیاست که قسمت تاریخی و قدیمی استانبول را از سایر بخش های شهر جدا می کند . در  اطراف این خلیج  پارک ها و رستورا ن های زیادی  قرار دارد که میتوانید  هنگام  غروب آفتاب از تماشای منظره بی نظیر آن لذت ببرید .

تنگه بسفر : این  تنگه دریای سیاه را به دریای مرمره متصل و قاره اروپا و آسیا را نیز از هم  جا می کند . طول این تنگه 30 کیلومتر و عرض آن متغییر  بین 700 تا3550 متر  است  . اگر  در طول شب  با کشتی  این منطقه را بگردید  قطعاٌ از آن  لذت می برید چون در 2 طرف آن بناهای تاریخی   استانبول مثل کاج چراهان  و دولما باغچه  قرار گرفته که  با  نورپردازی زیبا در  تاریکی  شب واقعاٌ رویایی هستند .
منطقه شیشلی :  با  منطقه تکسیم 20 دقیقه پیاده فاصله دارد .این  منطقه به رستوران ها  و مراکز  خرید  تکسیم  نزدیک می باشد . هتلهای معروفی مثل هتل 5  ستاره گراند جواهر و مرکز خرید بزرگ جواهر نیز در این منطقه قرار دارد.
منطقه آکسارای : این منطقه چسبیده به منطقه لا له لی واقع شده است . در این منطقه  که  جزو قدیمی ترین منطق استانبول محسوب می شود ، هتل ها و مغازه های زیادی  قرا دارند . اغلب هتل ها 3  ستاره هستند و به خانواده ها توصیه نمی گردد . اگر  برای  خرید  به مغازه های این منطقه می روید چونه زدن را فراموش نکنید .
منطقه لاله لی  استانبول : جزو شلوغ ترین مناطق قدیمی شهر بوده که پر از مغازه ها و غذاخوریهای مختلف و هتل های ارزان قیمت است . در این منطقه  تعداد زیادی از  مغازه ها  عمده فروش  هستند و به صورت تک فروشی  اجناس ندارند .