فروشگاه ها و مراکز خرید روسیه علاوه بر مسکو  که بدون شک یکی از زیباترین شهرهای تاریخی کشور روسیه و پایتخت این کشورست در سراسر روسیه گسترده اند.انواع برندها و فروشگاههای زنجیره ای در سنت پترزبورگ , نووسیبیرسک , یکاترینبورگ نیژنی , نووگورود , سامارا , قازان , امسک , چلیابینسک , روستوف-نا-دونو , اوفا , ولگاگراد پرم , کراسنویارسک , وورونژ , ساراتوف , تولیاتی , کراسنودار , ایژوسک , یاروسلاول و بندر آستاراخان که اخیرا مورد توجه توریستهای ایرانی قرارگرفته است چشم نوازی می کند.البته در سوچی نیز که بهشت ورزشکاران زمستانی و اسکی بازان است مراکز خرید جالبی می بیند.در روسیه تمام برندهای اروپایی ، آمریکایی و آسیایی را یکجا خواهید دید.

 

 

در هر یک از شهرهای روسیه خیابان‌های مختلفی را می توان برای خرید انتخاب کرد. اگر به دنبال خرید ارزان و به صرفه هستید حتماً سری به خیابان‌های مرکزی شهرهای روسیه و کوچه پس کوچه‌های اطراف آن بزنید. در این محله‌ها مارک‌های ارزان و در عین حال با دوامی خواهید دید. اما اگر در پی خرید اجناسی با مارک‌های معروفی اروپایی مانند آدیداس ، زارا ، گوچی، آرمانی، دیور، والنتینو، هرمس ، نایک و… هستید پیشنهاد می‌کنیم خرید از پاساژهای مجلل را از دست ندهید، چراکه بسیاری از طراحان معروف این مارک‌ها در پاساژهای معروف شهرهای روسیه فروشگاه‌هایی دارند.البته بخاطر گرانی این برندها حتما با جیب پر به آنجا بروید و قبل از اینکه با خانواده به این مراکز بروید ابتدا بصورت انفرادی مراجعه و قیمت ها را محکی بزنید

جالب است بدانید در مسکو و بسیاری از شهرهای توریستی روسیه ،اجناسی که بوسیله دست فروشان بفروش می‌رسد،مورد توجه جهانگردان است ولی توجه داشته باشید هیچ ارزانی بی حکمت نیست . اگر برای خرید سوغاتی و یادگاری‌های روسی به دنبال خریدی به صرفه هستید حتما سری به مغازه‌های محله‌های توریستی بزنید، قطعا با قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به فروشگاه‌های موجود درپاساژها و اطراف موزه‌ها مواجه خواهید شد. برای آشنایی بیشتر با مراکز خرید رزوسیه در بخشهای مختلف تور روسیه سایت گشت آنلاین با ما همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان هتل های روسیه و بلیط هواپیما روسیه و تور روسیه با شماره های 02188505454 و 02187170 تماس حاصل فرمایید.

www.gashtonline.com