تور دبی


كشور امارات

امارات متحده عربی کشوری در جنوب غربی قارهٔ آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده است . در خاورمیانه از جنوب با قطر و عربستان سعودی، از شرق با عمان و از شمال با خلیج فارس مرز مشترک دارد . امارات، اتحادی از هفت شیخ‌نشین کوچک به نام‌های ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس‌الخیمه و ام‌القوین است که بعد از استقلال از بریتانیا در ۲ دسامبر ۱۹۷۱ میلادی شکل گرفت. این روز را با نام روز ملی امارات جشن می‌گیرند.هر یک از این ۷ امیرنشین از استقلال فراوانی برخوردارند، اما یک امیر موروثی به عنوان حاکم کشور ایفای وظیفه می‌کند و شورای عالی حکام که متشکل از هفت امیر است . در حال حاضر امیر و رئیس دولت امارات شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان است. پایتخت و بزرگ‌ترین شیخ‌نشین این کشور ابوظبی است.
  
   
شهر دبی

دبی از معروف ترین شهرها و شیخ‌نشین‌های هفت‌گانهٔ امارات متحده عربی است. این شهر در جنوب ایران و در حاشیهٔ خلیج فارس و در شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. دبی بیشترین جمعیت را در میان هفت شیخ‌نشین کشور امارات دارد و بعد از شهر ابوظبی بزرگ‌ترین شهر کشور امارات است. دبی در سال ۱۸۳۳ توسط شیخ مکتوم بن بطی بن سهیل آل مکتوم به طور رسمی به عنوان یک شهر بنا نهاده شد. دبی در قرن بیستم به یک بندر مهم تبدیل گشت. کشف نفت در دبی،  آن را به یکی از منابع مهم بین‌المللی نفت تبدیل کرد. در یکی از محله‌های دبی با نام جبل علی یک منطقهٔ آزاد تجاری تأسیس شد که به شرکت‌های خارجی اجازهٔ واردات و صادرات بدون محدودیت را می‌داد. .امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی و تجاری موفق و مهم در منطقه جای خود را پیدا کرده‌است. دبی به تازگی توجه جهانیان را از طریق ساخت و سازهای بزرگ و عظیم و جاذبه های گردشگری و توریتس متنوعش به خود جلب نموده است .
    
  
مناطق توریستی دبی


بر دبی

دیره

دبی کریک

اینترنت سیتی

شهرک دانش

بستکیه

جبل علی


 
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی دبی

پیست اسکی دبی

سوق طلا

برج العرب                              

برج خلیفه

آبنمای موزیکال

هتل آتلانتیس

دهکده جهانی

جزیره نخل

دبی مارینا

وایلد وادی

سافاری                                                                                                                                
    
فرهنگ غذایی مردم دبی

غذای اصلی اماراتی ها شامل ماهی، برنج، نان، خرما، ماست، سبزی و گوشت گوسفند، بز و شتر بود. اما کیفیت و تنوع برنامه‌ی غذایی، توسط غذاهای وارداتی که فروشگاه‌های مدرن عرضه می‌کردند، تغییر یافت.
مسلمانان خوردن گوشت خوک و نوشیدن مشروبات الکلی را ممنوع و گوشتی که می‌خورند، باید به روش اسلامی ذبح شده باشد.
    
باید ونباید ها , سوالات متداول در دبی


اماراتی‌ها به مهمان نوازی مشهورند و به راحتی می توان ارتباط دوستانه ای با آنها برقرار کرد ، برای ایجاد این ارتباط نیاز است آداب معاشرت ،باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی مردم دبی است را آموخت . مذهب مردم دبی اسلام بوده و اهل سنت و شیعیان  محترم شمرده می شوند.    
     
زبان رسمی مردم دبی


زبان مردم ایران غالبا فارسیست که در استانهای مختلف با لحجه های متفاوت سخن می گویند    
نقشه دبی در گوگل
   

شماره تلفن های ضروری دبی

مجری مستقیم تور و بلیط دبی :02188505454و02187170

وزارت خارجه امارات

پلیس امنیت

فرودگاه بین‌المللی دبی

فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم

www.gashtonline.com