تورهای ترکیه

ترکیه :ترکیه کشوریست آسیا ، اروپایی در همسایگی کشور  ایرانو  ارمنستان‬‎ در شرق ، گرجستان در شمالشرقی دریای سیاه در شمال ، دریای مدیترانه درجنوب ، دریای اژه در غرب و دریای مرمره و کشورهای یونان و بلغارستان در شمال غربی و کشور های عراق و سوریه در جنوب احاطه شده است .در ترکیه همه جذابیتها را در یکجا می توان دید.
این کشور دارای شهرها و بنادر توریستی و تجاری مهمی از جمله :
  آنکارا(پایتخت ترکیه) ، استانبول ،  ازمیر ، آدانا ، بورسا ، ارزروم ، قونیه ،  آنتالیا ، آلانیا, اورفا ، وان،تور کوش آداسی، مارماریس، بدروم ، کایسری و...است .
موزه ها ، کلسیاها ، کاخها ، مساجد ، بازار و طبیعت زیبای این کشور احساس لذت بخشی در انسان بوجود می آورد .
ترکیه پیوندگاه دو قاره ی مهم آسیا و اروپا است . از دیدگاه وسعت ترکیه سی و پنجمین کشور جهان محسوب می شود .


استانبول

بدون شک در سفر ترکیه اگر بدنبال شهری منحصر به فرد باآثار تاریخی وتوریستی بینظیر هستید حتما تور استامبول را انتخاب کنید.استانبول شهری تاریخی است که آثار باستانی آن با ساختمانهای مدرن ادغام شده است .
این شهر دارای اماکن دیدنی وآثار باستانی بسیار زیادی ازجمله کاخها و مساجد است اماکن دیدنی استانبول شهره علاقمندان به فرهنگ وهنر است.

از مشهورترین این مساجد موزه ایا صوفیه است . این مسجد و موزه که در دوره امپراتوری Justinien و بعنوان کلیسا ساخته شده است زیبایی فوق العاده ای به این شهر بخشیده است . این اثر تاریخی که اوج هنر معماری است به تابلوهای از جنس موزائیک با تصاویر حضرت عیسی و حضرت مریم مزین شده است . مسجد سلیمانیه نیز شاهکار هنر معماری امپراتوری عثمانی است . این مسجد به دستور سلطان سلیمان قانونی بنا شده است . در موزه توپکاپی کلکسیونی از چینی های چینی ، تخت های بسیارارزشمند طلاکوب شده ، لباسهای سلاطین، جواهرات رویایی ، کتابهای دست نویس کمیاب و حرمسراهای سلاطین بنمایش گذاشته شده است .
موزه Kariye یکی از زیباترین آثار دوره بیزانس می باشد هنوزهم دکوراسیون ، موزائیک و نقاشی دیواری خود را حفظ کرده است . از دیگر مکانهای جالب توجه مسجد ایوب ، مسجد باشکوه سلطان احمد ، مسجد رستم پاشا ، مسجد باشکوه فاتح ، مسجد ینی ، مسجد سوکول لومحمّد پاشا است .

این شهر دارای کاخ های بسیار زیادی نیز هست از جمله کاخ توپ کاپی در محل تلاقی تنگه بسفر ، کاخ دولما باغچه ، کاخ بیلربیی ، کاخ ییلدیز ، کاخ Goksu گوک سو ، آینالی کاواک (اقامتگاه تابستانی) ، عمارت ایحلامور (Ihlamur) ، عمارات ماسلاک ، عمارت دریائی آتاتورک (فلوریا) است .
موزه های این شهر عبارتند از : قصر سلطنتی حاجیا صوفیا (فرزانه مقدس) ، موزه های باستان شناسی در قسمت داخلی اولین حیات کاخ توپ کاپی ، روملی حصاری و یا دژ اروپائی ، چینعلی کوشک ، موزه سنت ایرنه ، موزه هنرهای اسلامی ترکیه ، موزه فرشهای ترکیه ، آب انبار یرباتان ، موزه موازئیک ، موزه کاریه ، موزه صنایع هوائی ، موزه نظامی ، موزه آتاتورک ، موزه هنرهای زیبا ، موزه شهر ، سالن تأتر کاخ ییلدیز ، موزه کارخانه راحمی کوچ ، موزه صادبرک خانم ، موزه کارتون و کاریکاتور ، میدان اسب دوانی باستانی ، برج بیازیت ، کانال آب بز دغان ، برج گالاتا ، کیزکولسی (برج دختر) ، تنگه استانبول (تنگه بسفر) ، کاخ دلما ، کاخ بیلربیی ، کاخ گک سو (کوچوک سو) و تور استامبول را بعنوان یکی از مقاصد اصلی توریستی گشت آنلاین به شما توصیه می کند...

این شهر دارای مراکز خرید بسیار زیادی است که عبارتند از :

کاپالی چارشی (بازار سقف دار) ، می سیر چارشی سی ، خیابان استقلال ، خیابان جمهوریت و خیابان روملی ، مرکز خریدآتاکوی گالریا در منطقه آتاکوی ، آک مرکز در منطقه اتیلر و مرکز خرید کاروسل در منطقه با کیرکوی ، پاساژ اطلس در محله بی اوغلو ، مرکز خرید کاپیتول در بخش آسیائی استانبول،خیابان بغداد و خیابان بهاریه ، بازار صحافها (صحافلار) ، چنیار آلتی در منطقه بیازیت ، مركز خرید ایستینیه پارك ، مركز خرید جواهیر ، مركز خرید آكمركز و ....

آنتالیا
مهمانان تور آنتالیا بدون شک با شهری متفاوت روبرو خواهند شد.این شهری ساحلی و زیبا از رشته کوههای توروس  که به سمت دریا امتداد پیدا کرده ، خط ساحلی نامنظمی از صخر ه های سنگی و خلیج های کوچک بکر بوجود آورده است .

موقعیت آب و هوایی این شهر به گونه ای می باشد که نسبتا تمامی سال آفتابی بوده و فعالیتهای ورزشی مانند موج سواری ، اسکی روی آب ، قایقرانی ، کوهنوردی و... در آنجا بسیار رایج است. در فصل تابستان دمای هوا بین 35 الی 45 درجه سانتی گراد و رطوبت آن بین 65 الی 85 درصد می باشد.

این شهر دارای اماکن دیدنی از جمله آبشار معروف این شهر ، آکوالند ( یکی از زیباترین مراکز آبی تفریحی ترکیه است و در ناحیه ساحلی کنیاآلتی واقع شده است) ،پاموک کاله ( پاموک قلعه) است که جزء شگفتی های این شهر است و این مکان بنام قصر پنبه ای مشهور شده زیرا با معماری زیبایش و خواص درمانی آبگرم مکانی جالب را برای توریست ها بوجود آورده است و دیگری رافتینگ است رافتینگ یک تور آبی است که بر روی رودخانه خروشان ، سوار بر قایقهای بادی با پوشیدن جلیقه های نجات لحظات نشاط آوری را برای شما به ارمغان می آورد .
دشتهای حاصلخیز این منطقه نیز خالی از لطف نیست باغ هایی مانند پرتقال ، لیمو، گیاهان زینتی ، دارویی نظیر پنبه ، كنجد ، انواع سبزیجات و جالیزو....،شهر قدیمی آنتالیا توسط رومی ها بنا شده و با دیوارهای بلند كه به دریا ختم می شود محاصره شده است . خیابانهای این قلعه باریک بوده وغالبا از بندر گاه به طرف بالای قلعه به موازات دیوارها ساخته شده خانه های درون این قلعه همگی از چوب و سنگ ساخته شده و دارای دو سمت بوده یكی به طرف خیابان كه معمولا طبقه پایین آن كم پنجره و دیگری به سمت باغچه با درب و پنجره های زیاد . خانه های این قلعه امروزه بدون تغییر بازسازی شده و با عناوین مراكز تفریحی و پانسیون در خدمت جهانگردان قرار دارد . ، آبشار دودان بلند در شمال شرقی این شهر قرار گرفته که در نوع خود خارق العاده است ، زیرا شما می توانید در پشت آبشارها راه بروید. در مسیر شرق این ساحل (لارا ) آبشار دودان کوتاه قرار دارد.آبشار کورسونلو و دریاچه نیلوفر ازجمله زیبایی های این شهر ساحلی است .

شهر آنتالیا دارای دو ساحل معروف است که استفاده از آن برای عموم آزاد می باشد ساحل لارا در شرق آنتالیا که شنی است اما ساحل کُنی آلتی در غرب آنتالیا دارای ساحلی سنگی است.

مراکز توریستی ودیدنیهای آنتالیا عبارتند از:آبشار،آکوالند،پاموک کاله(پاموک قلعه)،تور کشتی،شب ترکی ورافتینگ

 کوش آداسی
مهمانان تور کوش آداسی شهری توریستی تاریخی را نظاره می کنند،این شهر ساحلی در استان آیدین قرار گرفته و در نوار ساحلی منطقه اژه است. مراكز مهم گردشگری این منطقه عبارتنداز : ازمیر ، افس ، مریم آنا ، میلت ، دیدیم ، پاموك كاله ، مارماریس و بودروم و.... بندر كوش آداسی بعلت نزدیكی با جزیره یونانی ساموس ، برای گردشگرانی كه به تركیه مسافرت می كنند بسیار جالب توجه است . نزدیكترین فرودگاه به كوش آداسی ، فرودگاه ادنان مندرس ازمیر است.

اماكن دیدنی این شهر عبارتند از :
منطقه مقدس واقع در روستای گوزل چاملی كه در دامنه تپه دیلك در محدوده شمال شرقی پارك ملی ، گوورجین آداسی ، بنادر قایق های تفریحی و ناوها ، كاورانسرای اوكوز محمد پاشا ، كاورانسرای اوكوز محمد پاشا و ... می باشد .

مارماریس و ازمیر

مارماریس دارای سواحل زیبای دریای اژه و مدیترانه با چشم اندارهای فوق العاده است .

وجود آثار مذهبی و باستانی در ازمیر مانند : خانه حضرت مریم ، غار اصحاب کهف ، چشمه بهشت پرندگان ازمیر ، روستای زیبای شیرینجه ، شهر افس ، اسب تروا ، معبد آپلون و پارک ملی حیوانات و مراکز تولید البسه مارکدار ... در ازمیر و عوامل طبیعی زیبایی مانند : آبهای گرم پاموک کاله ، دهکده زیبای شیرینجه و .....این شهر را مانند دیگر شهر های ترکیه دیدنی کرده است .
وجود بزرگترین پارک آبی اروپا ، زیباترین رستوران های ساحلی و ....و قیمتهای بسیار مناسب البسه و حراجیهای فراوان در ازمیرمنطقه ازمیر را متمایز ، فرح بخش ساخته است .

تور ترکیه

 

جهت اطلاع از آخرین قیمتهای تور ترکیه رزرو هتل در ترکیه رزرو بلیط ترکیه و مشاوره رایگان با مجری مستقیم تور ترکیه با شماره 02188505454تماس حاصل فرمایید

مطالب مرتبط:

 تور ترکیه

تور آنتالیا

تور استانبول

هتل های استانبول

هتل های آنتالیا

تور ترکیه نوروز 96

تور آنتالیا نوروز 96

تور آلانیا نوروز 96

تور استانبول نوروز96

تور کوش آداسی نوروز 96

تور قبرس شمالی نوروز