كشور اندونزی

 جمهوری اندونزی کشوریست که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه واقع شده است . اندونزی یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است.اندونزی با جمعیت ۲۳۸ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیاست. نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می‌باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا می باشد. واحد پول آن نیز روپیه است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می‌باشند که جاوه‌ای‌ها با حدود ۴۰ درصد بزرگ‌ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌ها با ۱۵ درصد قرار دارند. جاوه‌ای‌ها بر امور سیاسی اندونزی چیرگی دارند.با وجود جمعیت زیاد و مناطق پرتراکم، اندونزی جنگل‌های کم‌جمعیت بسیار گسترده‌ای نیز دارد که دومین سطح از تنوع زیستی را در جهان در خود جای داده‌اند. این کشور از نظر منابع طبیعی غنی بوده اما با این وجود بخش گسترده ای از مردم هنوز در فقر به‌سر می‌برند.۸۶٫۱ درصد از مردم اندونزی مسلمان هستند . اندونزی کشوریست که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده‌است. مجمع‌الجزایر اندونزی در گذشته از مناطق مهم بازرگانی دریایی دنیا شناخته می شد .

اطلاعات بیشتر  
پایتخت اندونزی جاکارتا 

 جاکارتا پایتخت اندونزی و بزرگ‌ترین شهر این کشور است. نام‌های این شهر در گذشته سوندا کلاپا، جایاکارتا و سپس باتاویا بود. جاکارتا در حاشیه شمال غربی جاوه قرار داشته و ۸٬۷۹۲٬۰۰۰ نفر جمعیت دارد. جاکارتا یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین شهرهای اسلامی است. جاکارتا بزرگ ترین شهر اندونزی و مرکز اقتصادی ـ تجاری ، حمل و نقل و صنعتی این کشور و مرکز سیاسی ـ اداری ایالت جاکارتاست . ایالت جاکارتا که حدود 590 کیلومترمربع وسعت دارد ، یکی از پنج ایالت جزیرة جاوه است. امروزه جاکارتا مرکز آسه آن (انجمن ملل آسیای جنوب شرقی ) بوده و مقرّ وزارتخانه ها و سازمانهای مهم اندونزی محسوب می شود.

اطلاعات بیشتر  
شهرهای توریستی اندونزی
جاکارتا

جاوه

سوماترا

کالیمانتان

سولاوسی

جزایر سوندای کوچک

جزایر ملوک اند پاپوا

اطلاعات بیشتر  
ده جاذبه برتر توریستی و طبیعی اندونزی

بالی

یوگیاکارتا

پارک ملی کومودو                           

لومبوک

پارک ملی بروموتنگرسیمرو

بوکیت لاوانگ

تروجالند

جزیره فلورس

پارک ملی تانجانگ بوتینگ

راجا آمپات

                                                                                        

فرهنگ غذایی مردم اندونزی

برنج و خوراک های دريايي غذاي اصلي مردم اندونزي را تشكيل مي ­دهند. غذاهاي چيني به ویژه غذاهاي گوشتي تأثير به سزايي بر سبك خوراك پزي اندونزي داشته ­است . غذاهاي اندونزي معمولا چرب و نرم و پر ادويه و تند می باشند . 

باید ونباید ها , سوالات متداول در اندونزی
مردم اندونزی مانند سایر شرقی ها مهمان نواز بوده و می توان ارتباط دوستانه ای با آنها برقرار کرد ، برای ایجاد این ارتباط نیاز است آداب معاشرت ، باید ها و نباید هایی را که اقتضای فرهنگ اجتماعی مردم اندونزی است را آموخت . مذهب 90 درصد مردم اندونزی اسلام بوده و ما بقی پیرو آیین مسیح هندو و بودایی می باشند .  
   
زبان رسمی مردم اندونزی
زبان رسمی در کشور اندونزی ، زبان اندونزیایی است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می‌باشند که جاوه‌ای‌ها با حدود ۴۰ درصد بزرگ‌ترین قوم هستند و پس از آن‌ها سوندانی‌ها با ۱۵ درصد قرار دارند.   
نقشه اندونزی در گوگل
   
اطلاعات بیشتر  
شماره تلفن های ضروری اندونزی

مجری مستقیم تور و بلیط اندونزی : 02188505454و02187170

وزارت خارجه اندونزی

پلیس امنیت

فرودگاه بین‌المللی هلفکس استانفیلد

پلیس

 www.gashtonline.com